Matt’s Lesson Packages – Study More and Save!

IMPORTANT: You must book a free demo lesson before you buy any lesson packages.

Our lessons come in packages of 5, 10, and 20 (if you need a different number of lessons, let us know! We can create a separate invoice for you. Single lessons cost £38). Payment must be made using PayPal, but you do not need a PayPal account to make a payment. Most major credit cards are accepted. During our demo, we will speak together over Skype to create a study schedule that suits you. Regular time slots are usually possible.

5 Lessons

£36 /hour!
For the quick fix
  • £36 Per Lesson
  • £180 Per Package
  • Flexible Study Times
  • Materials Provided
  • Real-time Screen Sharing
  • Interactive Whiteboard
  • Lesson sent to email address once completed
  • Book Lessons

10 Lessons

£34 /hour!
Most popular package!
  • £34 Per Lesson
  • £340 Per Package
  • Flexible Study Times
  • Materials Provided
  • Real-time Screen sharing
  • Interactive Whiteboard
  • Lesson sent to email address once completed
  • Advanced Guided Practice Writing Lessons
  • Total Saving: £20
  • Book Lessons

20 Lessons

£32 /hour!
Ultimate preparation
  • £32 Per Lesson
  • £640 Per Package
  • Flexible Study Times
  • Materials Provided
  • Real-time Screen sharing
  • Interactive Whiteboard
  • Lesson sent to email address once completed
  • Advanced Guided Practice Writing Lessons
  • Total Saving: £80
  • Book Lessons
“Matt captured and improved my English strengths and weaknesses with his high quality teaching and well-prepared materials. I’m so glad he helped me reach Band 7.0, and definitely recommend him to all IELTS candidates!”
Yuko | Japan | January 2015